بریم بسازیم

سایت مجموعه تلویزیونی «بریم بسازیم»

ایلیا تهمتنی: فصل سوم «بریم بسازیم»،دو پوستر دارد / طراحی مینیاتوری ایرانی را بیشتر مدنظر قرار دهیم
ایلیا تهمتنی: فصل سوم «بریم بسازیم»،دو پوستر دارد / طراحی مینیاتوری ایرانی را بیشتر مدنظر قرار دهیم
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱0

طراح پوستر برنامه بریم بسازیم تاکید کرد که برای فصل سوم این برنامه 2 پوسترِ دستی تصویرسازی و پوستر کار شده روی عکس، آماده کردیم.

ایلیا تهمتنی، طراح پوستر برنامه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتشمرد که روزهای فرد ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش می‌شود درباره چگونگی طراحی پوسترهای این برنامه گفت: برای فصل سوم این برنامه، 2 پوسترِ دستی تصویرسازی و پوستر کار شده روی عکس، آماده کردیم؛ اساس طراحی پوسترهای برنامه بریم بسازیم نیز المان‌های استفاده شده در برنامه و نظر سفارش‌دهندگان است.

این طراح پوستر درباره المان‌های مد نظر سفارش‌دهنده در پوستر تصویرسازی اظهار کرد: فضای کلی پوستر تصویرسازی براساس نقاشی ایرانی و فرم ایرانی است، همچنین باتوجه به اینکه گروه در این فصل به استان خوزستان رفته‌اند، سعی شده است از فرم و شکل این منطقه مثل پوشش‌های گیاهی و گستردگی آن، در پوستر تصویرسازی استفاده شود. آیکون‌های ثابتی مثل ماشین استفاده شده توسط کاراکترها نیز از سال‌های قبل در پوستر برنامه «بریم بسازیم» استفاده می‌شد که در این فصل نیز لحاظ کردیم. همچنین فصل پخش برنامه که در بهار است هم باید در پوستر مد نظر قرار می‌دادیم.

او درباره شلوغ‌تر شدن پوستر فصل سوم برنامه نسبت به فصل‌های قبل بیان کرد: علت شلوغی پوستر تصویرسازی فصل سوم برنامه، افزایش تعداد افراد و کاراکترهای اصلی حاضر در برنامه و المان‌های مد نظر سفارش‌دهنده است پس پوستر مستلزم فضایی بود تا من همه آیکون‌ها را در آن لحاظ کنم. ترکیب‌بندی و مخاطبان برنامه نیز در این طرح به شکل نماد ایرانی آمده یعنی این تصویرسازی نمایانگر المان‌های گفته شده و فضای کلی مستند است.

تهمتنی اشاره کرد: پوستر دوم که روی عکس کار شده است، هدف کلی برنامه را با یونیفرمی که از سال‌های قبل نیز در نظر داشتیم، به تصویر می‌کشد. این پوستر به‌علت استفاده از عکس با محتوای مستند «بریم بسازیم» موازی‌تر است.

این نقاش در پاسخ به این پرسش که کدام بخش از پوسترهای برنامه «بریم بسازیم» برای او به‌عنوان طراح پوستر جذاب‌تر است، خاطرنشان کرد: شاید اخیرا ایده استفاده از نقاشی‌های مینیاتوری ایرانی بیشتر کار شده باشد اما باز هم جای کار دارد، به نظر من اینگونه طراحی‌ها، ساختارهایی هستند که خودمان در کشورمان داریم و می‌توانیم در گرافیک‌مان نیز از آن‌ها استفاده کنیم. همچنین در طراحی پوستر بیشتر با طراحی دیجیتال روبه‌رو هستیم به همین دلیل تجربه طراحی دستی پوستر «بریم بسازیم» برای من جالب بود. امیدوارم در کارهای بعدی با ایده‌های بهتری با گروه همکاری داشته باشیم.

او در پایان تصریح کرد: ایده و فضای مستند برنامه «بریم بسازیم» بسیار خوب است، همچنین همکاری با این گروه که هم وجهه برنامه‌سازی را مدنظر قرار می‌دهند و هم مسائلی مثل تعهد اجتماعی برای‌شان اهمیت دارد، برای من جذاب‌تر از دیگر برنامه‌هاست.

نظرات کاربران

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر خود را ثبت کنید

مطالب مرتبط

روستا یا منطقه خود را ثبت کنید تا کاروان «بریم بسازیم» در منطقه ی شما حاضر باشند.