بریم بسازیم

سایت مجموعه تلویزیونی «بریم بسازیم»

«عجم‌بند» چگونه برای «بریم بسازیم» خواند؟
«عجم‌بند» چگونه برای «بریم بسازیم» خواند؟
۱۸ فروردین ۱۳۹۹1

کارگردان برنامه تلویزیونی «بریم بسازیم» از چگونگی ساخت موسیقی تیتراژ این برنامه توسط «عجم بند» و ساخت موسیقی توسط این گروه برای یک برنامه ایرانی برای اولین بار صحبت کرد.

به گزارش سایت بریم بسازیم و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی ماهان کارگردان برنامه تلویزیونی «بریم بسازیم» که نوروز 99 از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت، در گفت وگو با خبرآنلاین در خصوص موسیقی تیتراژ این برنامه و ساخت آن توسط «عجم بند» اظهار داشت: شخصا برای من موسیقی، اهمیت بسیار زیادی دارد و از آن جایی که در زمینه موسیقی، دستی هم بر آتش دارم و با اهالی موسیقی روابط خوبی دارم، همیشه عوامل برنامه‌هایی که می‌سازیم مسئولیت موسیقی را به من می‌سپارند. و در مورد «بریم بسازیم» نیز از مدت‌ها قبل، من شروع به جست‌وجو برای موسیقی تیتراژ کرده بودم. به دلیل این که یک تجربه بسیار خوب در «ضدگلوله» داشتیم و اولین حضور تلویزیونی کاوه آفاق برای این برنامه بود و برای اولین بار آن مدل موسیقی با خط‌ شکنی ما در تلویزیون اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به تجربه موفق «ضدگلوله» برای «بریم بسازیم» هم قصد خط‌ شکنی داشتیم و به یک تم فکر می‌کردم و دنبال یک حال و هوای فولک در موسیقی این برنامه بودم. در ذهنم تلفیقی از موسیقی فولکلور و رپ بود و اصلا هم به یاد «عجم بند» نبودم اما پس از جست‌وجوهای فراوان یاد این گروه افتادم و متوجه شدم چقدر سبک فعالیت این گروه با ذهنیت من همخوانی دارد.

ماهان در ادامه با اشاره به این که تحقق همکاری با «عجم بند» حکم رها کردن تیر در تاریکی را داشت، تصریح کرد: «عجم بند» گروهی بودند که در لندن مشغول به کار بودند و بعد از این که دوباره کارهایشان را گوش دادم، گفتم چقدر حال و هوای کارهایشان با چیزی که ما برای «بریم بسازیم» مدنظر داریم همخوانی دارد اما به دلیل همین فعالیت در خارج از کشور اول فکر کردیم که قابل دسترس نیستند. مدتی بعد نمونه کارهای این گروه را در گروه تولید برنامه گذاشتیم که با استقبال خیلی خوب بچه‌ها و به خصوص مهرداد صالح، مجری طرح برنامه مواجه شد. یک ایده اولیه مطرح شد که ای کاش بشود با «عجم بند» کار کرد و همین نقطه شروعی برای پیگیری مجوزها و رها کردن تیر در تاریکی شد که واقعا امید خیلی کمی به تحقق این ماجرا داشتیم. در نهایت مذاکرات مختلفی انجام شد و با زحمت مجری طرح برنامه در فضای مجازی، ارتباطی با این گروه برقرار کردیم و متوجه شدیم که امین عجمی، سرپرست این گروه، چند ماهی است که به ایران آمده و «عجم بند» را می‌خواهد مجدد در ایران شکل بدهد.

کارگردان برنامه «بریم بسازیم» در خاتمه اظهار داشت: واقعا امکان همکاری با «عجم بند» برای ما اتفاق عجیب و باورنکردنی بود و بلافاصله قرارهای کاری گذاشته شد و با امین عجمی جلسه گذاشتیم و خوشبختانه این هنرمند بسیار همراه و نزدیک به فضای ذهنی و کاری ما بود و باوجود این که از کودکی در انگلستان زندگی کرده بود اما آشنایی و مطالعات بسیار خوبی درباره فرهنگ و موسیقی ایرانی دارد و در واقع شانس و اقبال با ما یار بود تا اولین کار جدی «عجم بند» در ایران با تیتراژ برنامه «بریم بسازیم» شنیده شود که انصافا هم بازخوردهای خوبی از آن گرفتیم و از شکل‌گیری این همکاری بسیار خوشحال هستیم.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به صفحات بریم بسازیم در فضای مجازی بپیوندید:

نظرات کاربران
سیما خانجانی
23 فروردین 1399

سلام و خدا قوت به شما گروه زحمتکش و پرتلاش بریم بسازیم، انتخاب موسیقی عالی بود، هم شاد و هم مرتبط با هدف برنامه، ممنون از کار خیرخواهانه و جهادی شما عزیزان

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر خود را ثبت کنید

مطالب مرتبط

روستا یا منطقه خود را ثبت کنید تا کاروان «بریم بسازیم» در منطقه ی شما حاضر باشند.