بریم بسازیم

سایت مجموعه تلویزیونی «بریم بسازیم»

ریلیتی شویی که منجر به ایجاد خیریه شد/ گفت و گو با «احمد شفیعی»، تهیه کننده «بریم بسازیم»
ریلیتی شویی که منجر به ایجاد خیریه شد/ گفت و گو با «احمد شفیعی»، تهیه کننده «بریم بسازیم»
۲۷ اسفند ۱۳۹۸0

تهیه‌کننده برنامه نوروزی «بریم بسازیم» از تشکیل خیریه‌ای با همین نام با هدف سازندگی در روستاهای محروم و مناطق کم برخوردار خبر داد.

احمد شفیعی مدیراستودیو «نوبین» و تهیه‌کننده برنامه نوروزی «بریم بسازیم» که قرار است نوروز ۹۹ از شبکه سوم سیما روی آنتن برود به خبرنگار مهر گفت: «بریم بسازیم» متفاوت ترین ریلیتی شوی رسانه ملی است که تاکنون ساخته شده و برای اولین بار شاهد مفهوم واقعی یک ریلیتی شوی محض در این برنامه خواهیم بود.

وی ادامه داد: برنامه‌ای که چهارشخصیت اصلی دارد و دوربین بدون سناریوی دقیق همراه با این شخصیت‌ها وارد فضاهای مختلف می‌شود و کارهای آنها را ثبت می‌کند. در واقع شاید این مدل برنامه‌سازی قبلا در تلویزیون‌های خارجی تجربه شده است اما برای اولین بار با چنین فرمتی قرار است یک برنامه ایرانی در ایام نوروز از رسانه ملی پخش شود.

شفیعی اظهار کرد: ایده اولیه کار این بود که چهار جوان، داوطلبانه برای سازندگی و خدمت وارد روستاهای محروم شوند و با حضور خود و کمک اهالی باعث ارتقای سطح معیشت و زندگی اجتماعی مردم حتی در ظاهر منطقه شوند. تغییراتی که البته آدم‌های معمولی و ساکنین آن روستاها هم قادر به انجام آن هستند اما اراده و انگیزه‌ای برای آن وجود ندارد. بنابراین این چهارشخصیت قرار است با کار جهادی و سازندگی چهره روستاهایی که وارد آن می شوند را تغییر دهند.

مدیر استودیو نوبین ادامه داد: پس از شکل‌گیری ایده اولیه، بسیج صدا و سیما و سازمان هنری رسانه ای اوج با استقبال از چنین موضوعی به عنوان سرمایه‌گذار ورود پیدا کردند و از سوی دیگر نیز کمیته امداد امام خمینی(ره) به‌عنوان حامی پروژه‌های مشخص شده در روستا در کنار تیم تولید قرار گرفت که در قدم اول روستای خاوه از توابع شهرستان ورامین برای ساخت فصل اول برنامه انتخاب شد و با توجه به تاثیر این برنامه در تغییر شکل ظاهری این روستا و احداث مکان‌های مختلف تفریحی و فرهنگی به همت چهارشخصیت اصلی «بریم بسازیم» در روستای خاوه، با حمایت کمیته امداد، ایده تشکیل خیریه «بریم بسازیم» با هدف ارائه مستمر خدمات فرهنگی، گسترش کار جهادی و ثبت و بازتاب تاثیر فعالیت‌های عام‌المنفعه و جهادی برای مردم در روستاهای محروم، حاشیه شهرها و مناطق کم برخوردار اجرایی شد.

شفیعی تاکید کرد: نظارت بر فعالیت خیریه «بریم بسازیم» توسط کمیته امداد انجام خواهد شد. با توجه به ادامه تولید ریلیتی شوی «بریم بسازیم» در فصل‌های بعدی قرار است از این پس در کنار تولید برنامه تلویزیونی، خیریه «بریم بسازیم» نیز به عنوان یک نماد فرهنگی در کشور در روستاهای محروم، حاشیه شهرها و مناطق کم برخوردار و حوادث غیرمترقبه حضور پیدا کند تا بخش فرهنگی و رسانه‌ای نیز نقش خود را در جهادگری و سازندگی بتواند به درستی و با کمک و حمایت مردم ایفا کند.

مجموعه ریلیتی شوی «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مهدی ماهان و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی، تولید شده در استودیو نوبین و محصول مشترک سازمان هنری رسانه ای اوج و مرکز بسیج سازمان صداوسیماست که از اول تا دهم فروردین ۹۹ هر شب از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به صفحات بریم بسازیم در فضای مجازی بپیوندید:

نظرات کاربران

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر خود را ثبت کنید

مطالب مرتبط

روستا یا منطقه خود را ثبت کنید تا کاروان «بریم بسازیم» در منطقه ی شما حاضر باشند.